Home
Thursday, 23 May 2024
 
 
The American Dream
Napsal Administrator   
Tuesday, 30 October 2007
Harley-Davidson - symbol ameriky a žijící legenda, životní styl, nebo ikona, která už více než 100 let sjíždí z výrobních linek továrny v severoamerickém Milwaukee ve Wisconsinu. Tyto motorky jsou opravdu kultovní, o čemž svědčí také obrovské množství jejich vyznavačů po celém světě od Aljašky po Nový Zéland. Obzvlášť v jejich domácích USA jezdí nepřeberné množství nejrůznějších typů a modifikací. A jezdí na nich opravdu všichni - mladí i staří, malí i velcí, hubení i tlustí. Nikdy by mě nenapadlo, jak snadno se to může stát i mě!
Počet komentářů: 0
Celý článek...
 
Vesničko má, středisková ...
Napsal Administrator   
Tuesday, 16 October 2007

Dostalo se mi e-mailem na 30 krásných fotografií mého rodného města Opavy. Jedná se o fotografie z předválečného a těsně poválečného období a několik naskenovaných pohlednic s malbami Opavy z období snad ještě dřívějšího. Přestože si takovou Opavu samozřejmě už nepamatuji a nejvíce jsou mi známy až nejmladší z těchto obrázků zobrazující nerovnou dlažbu v ulici za zimním stadionem, nedalo mi to, abych si nevzpomněl na ten krásný rodný kraj, kde jsem vyrůstal a jehož okolí jsem tak důvěrně poznal. Bohužel jsem si také nemohl neuvědomit, jak moc byl i tento kraj v posledních zhruba 15 letech poznamenán postupujícím komercionalismem. Tak jako mnoho jiných míst a měst už tady nikdy nebude ta krásná stará klidná Opava, kde nejezdila ani desetina současného počtu aut. Tím samozřejmě neříkám, že se všechno změnilo k horšímu, vždyť máme třeba krásné rekonstruované centrum, ale vyvolalo to ve mě takovou nějakou vlnu nostalgie. Za fotografie moc děkuji!

Počet komentářů: 0
Celý článek...
 
Humphreys Peak (3850 m.n.m.)
Napsal Administrator   
Monday, 08 October 2007

Blíží se další víkend, a protože si opět nemůžu dát pokoj, hledám na internetu, kam bych se podíval tentokrát. Oba máme se Standou rádi chození po horách a něco už jsme natrénovali na skalnatých pahorcích přímo ve Phoenixu. Taky jsem vyměnil Altimu, která po měsíci mého používání vypadala zvenku zhruba tak, jako by projela prasečínem a navíc začala vydávat všelijaké podivné zvuky, které nevzbuzovaly zrovna důvěryhodný dojem (holt spolupráce Nissanu s Renaultem se už přenesla i za velkou louži). Tentokrát jsem si vybral Subaru Legacy v provedení Outback, což je auto o poznání bytelnější a na hory jako stvořené. Volba tedy nebyla složitá a vyhlédli jsme si Humphreys Peak, nejvyšší vrchol Arizony a nejvyšší vrchol, na který jsem kdy vylezl.

Počet komentářů: 1
Celý článek...
 
Více...
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 5 - 8 z 19
 
Top! Top!